Każdy chciałby, aby jego ogród prezentował się jak najpiękniej, tak aby miło spędzało się w nim wolne chwile. Niekiedy jednak nie mamy wystarczająco dużo czasu, sił bądź doświadczenia, aby uprawiać piękne, ale przy tym wymagające rośliny. W takiej sytuacji warto zdecydować się na tak zwane kwiaty łatwe w uprawie. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli uzyskać naprawdę barwne kwietniki i co najważniejsze nie będzie to od nas wymagało specjalnych poświeceń.

Popularne gatunki kwiatów łatwych w uprawie.

Wybór gatunków kwiatów do ogrodu to bardzo ważny etap. Jeżeli poszukujemy kwiatów, w przypadku, których nie musimy poświęcać dużo czasu na ich pielęgnacje warto zdecydować się miedzy innymi na: aksamitki, nasturcje, bratki, nagietki czy też piwonie. Aksamitki to roślin, które nie maja zbyt dużych wymagań odnośnie warunków atmosferycznych czy też gleby, w jakiej zostaną posadzone. Aby cieszyły nas swoim pięknem wystarczy zapewnić im dobrze nasłonecznione miejsce. Nasturcje to rośliny, które lubią rozrastać się w szybkim tępię, dlatego jeżeli chcemy ograniczyć ich zasięg powinniśmy zasadzić je w doniczce lub pojemniku. Pamiętajmy też, aby wybierać dla nich lekko zacienione fragmenty ogrodu. Bratki to kwiaty, które mogą rosnąc zarówno na słońcu, jak i w cieniu. Nagietki, to rośliny, które raz zasiane potrafią same się rozsiewać. Najlepiej wybrać dla nich słoneczne i wilgotne miejsce. Piwonie natomiast mogą na tym samym miejscu rosnąć nawet przez 15 lat.

Rośliny, które są piękne i łatwe w uprawie.

Mniej znane rośliny łatwe w uprawie.

Do mniej popularnych roślin łatwych w uprawie możemy zaliczyć miedzy innymi: kokoryczkę, kosaciec, przywrotnik czy też tawułkę. Kokoryczka to roślina odporna na mróz, co ważne nie wymaga ona żadnej pielęgnacji. Kosaciec znany przez niektórych pod nazwa irys, to kwiat bardzo efektowny, który może rosnąć w każdym miejscu w ogrodzie. Przywrotnik doskonale wypełnia luki miedzy drzewami oraz tworzy wspaniale tło dla innych roślin. Tawułka by cieszyć nas swoim pięknem wymaga jedynie zacienionego miejsca i wilgotnego podłoża.