Planując remont, możesz się zastanawiać, od czego tak naprawdę zacząć. Wybór odpowiednich narzędzi jest niezwykle istotny. Sprawdź, czego dokładnie potrzebujesz, aby zacząć pracę.

Młotek

Dobry, solidny młotek może być używany do wbijania gwoździ w drewno, jak również do małych prac wyburzeniowych. Klasyczny młotek waży 4 kg. Jest wystarczająco ciężki, aby wykonać większość podstawowych prac remontowych. Jednak jest też wystarczająco lekki, abyś bez problemu go trzymał. Uchwyty drewniane łatwo pękają. Lepszy będzie młotek z trwałym, syntetycznym uchwytem. Powinien być dobrze wyważony. Dlatego w sklepie z narzędziami wypróbuj kilka różnych modeli.

Śrubokręt płaski

Płaski śrubokręt (wkrętak) ma pojedyncze ostrze. Pasuje do pojedynczej szczeliny płaskiej śruby. Może pomóc przy wkręcaniu, skręcaniu i podważaniu.

 Jakie są niezbędne narzędzia do remontu?

Śrubokręt krzyżakowy

Śrubokręt krzyżakowy ma czterogwiazdkowy punkt na końcu. Pasuje do płytkiego wgłębienia w kształcie krzyża. Taka konstrukcja pozwoli użytkownikowi na zastosowanie większego momentu obrotowego niż byłoby to możliwe przy użyciu płaskiego śrubokrętu.

Taśma miernicza

Niezależnie od tego, czy mierzysz szafę, czy sprawdzasz, jaki płaski telewizor zmieści się we wnęce, 25-metrowa taśma miernicza jest niezbędna. Przyda się przy wielu pracach remontowych.

 Jakie są niezbędne narzędzia do remontu?

Klucz półksiężyc

To klucz nastawny z przesuwaną szczęką, która zmienia szerokość klucza. Możesz użyć tego samego narzędzia do nakrętek i śrub o różnych rozmiarach. Pamiętaj, że kiedy używasz klucza półksiężycowego, ruchoma szczęka ma się znajdować po tej stronie, w którą ma być wykonany obrót. Zmniejsza to ryzyko luzów.

Szczypce igłowe

Niezbędne narzędzie dla elektryków. Przyda się w każdej pracy, która wymaga zginania, chwytania lub usuwania drutu. Mają długi i chudy kształt, dlatego są przydatne przy wchodzeniu do małych dziur.

Wkrętarko-wiertarka

Dobra wkrętarko-wiertarka jest niezbędnym narzędziem. Może być używana do wiercenia otworów lub wkręcania śrub. Wybierając odpowiedni model, weź pod uwagę jego moc. Jest mierzona ilością napięcia w akumulatorze.