Nie każdy może sobie pozwolić na dużą przestrzeń łazienkową czy pokój kąpielowy. Jest na to sposób, właściciele mniejszych łazienek nie muszą się obawiać, gdyż nawet oni są w stanie zapewnić sobie funkcjonalne, estetyczne i wyjątkowe wnętrze. Tutaj znaczenie ma każdy centymetr, musi być wnikliwie przemyślany. Zastosowanie odpowiednich kolorów i dodatków jest w stanie zaaranżować małą łazienkę w przytulne i komfortowe miejsce.

Plan przestrzenny to podstawa

Najważniejszym elementem w aranżowaniu mniejszych łazienek jest odpowiedni plan. Trzeba w nim rozmieścić wszystkie urządzenia w taki sposób, by było ono funkcjonalne dla jej użytkowników. Na rynku znajdują się rozwiązania dedykowane mniejszym przestrzeniom. Takim niewątpliwie są np. wąskie pralki czy asymetryczne wanny, które zajmują znacznie mniej miejsca w porównaniu do tradycyjnych modeli. Często w małych łazienkach w miejscu wanien pojawia się prysznic. Jest to nie tylko wygodniejsze rozwiązanie, ale także nowoczesna, szklana kabina jest w stanie powiększyć optycznie wnętrze.

Jak zaaranżować małą łazienkę?

Małe, ale stylowe wnętrze

Aranżując mieszkanie lub dom staramy się go urządzić w odpowiednim stylu, który znajduje swe odzwierciedlenie we wszystkich strefach dziennej, nocnej jak i higienicznej. Mała łazienka za pomocą właściwych dodatków może stać się w pełni stylowa. Najlepszym sposobem na nadanie stylu łazience są efektowne płytki. Na rynku znajduje się mnóstwo różnych wzorów, formatów czy odcieni. Podobnie rzecz się ma z akcesoriami i elementami dekoracyjnymi, za pomocą których w łatwy sposób można nadać charakter danej aranżacji.

Biel przede wszystkim

W mniejszych łazienkach szczególnie zaleca się wykorzystanie białych kolorów, ponieważ powiększają one optycznie przestrzeń. Coraz częściej w łazienkach stawia się na białą cegłę, za pomocą których można tworzyć łazienkę w stylu klasycznym, nowoczesnym czy industrialnym. Z bielą najlepiej komponują się przede wszystkim proste formy oraz odpowiednio rozstawione oświetlenie, które jednocześnie pełni funkcję dekoracyjną.