W celu zabezpieczania materiałów izolacyjnych przed wpływem wysokiej temperatury służą różnego rodzaju masy. Dodatkowo przydają się do produkcji kształtek i napraw wyłożeń, które uległy uszkodzeniu w różnych okolicznościach. Przykładem są masy fiber plast, które występują w postaci granulatu uzyskanego z włókien, spoiw oraz plastyfikatorów. Do zastosowania produktu niezbędne jest zwilżenie go wodą, a następnie wymieszanie. W ten sposób powstaje gotowa masa, z której można tworzyć całkowicie dowolne kształty.

Masa Fiber Plast do zadań specjalnych

Jakie zalety ma masa Fiber Plast?

Gotowy preparat fiber plast charakteryzuje się doskonałą plastycznością i smarnością, dlatego jest często wybierany do zadań specjalnych. Podczas procesów suszenia i wypalania wyróżnia się natomiast niskim poziomem kurczliwości, jest również odporna na występowanie zmiennych temperatur. Masa Fiber Plast jest doceniana za to, że nie powstają na niej żadne pęknięcia i niedoskonałości, mogące mieć wpływ na wytrzymałość i względy estetyczne. Na plus zalicza się jeszcze idealną przyczepność do każdego rodzaju podłoża i możliwość wdrożenia obróbki mechanicznej. Niezależnie od miejsca zastosowania masa Fiber Plast jest gotowa do obróbki od razu po wyschnięciu i dobrze wypełnia wszystkie, nawet trudno dostępne przestrzenie. Można ją nakładać szpachlą, kielnią, pacą, pędzlem lub za pomocą natrysku.

Zastosowanie masy Fiber Plast

Zgodnie z powyższym masa Fiber Plast jest wielofunkcyjna, dlatego często wykorzystuje się ją do zabezpieczeń i napraw określonych podłoży. Poradzi sobie między innymi z kadziami odlewniczymi, stalowymi konstrukcjami oraz elementów elektrycznych. Nadaje się do izolacji termicznych pieców indukcyjnych, zbiorników, kanałów spalinowych oraz rynien wykonanych z kolorowych metali. To zaledwie niewielka część zastosowania gotowej masy ogniotrwałej. Jeżeli nie ma się pewności, co tego ile masy Fiber Plast będzie potrzebne, wystarczy wejść na stronę producenta i wyliczyć zapotrzebowanie. Służy temu specjalny kalkulator, w którym bierze się pod uwagę 3 wartości – szerokość, wysokość oraz głębokość. Produkt jest sprzedawany w plastikowych wiaderkach, wskazuje się że na wypełnienie jednego decymetra sześciennego należy zużyć mniej więcej 700 gram masy Fiber Plast. Co ciekawe, producent zapewnia, że produkt jest przydatny do użycia nawet 6 miesięcy, pod warunkiem odpowiedniego przechowywania, czyli bez dostępu powietrza. Suszenie powinno przebiegać w temperaturze pokojowej, lub nieco wyższej od niej. Generalnie sprawdzi się w nawet bardzo ciężkich warunkach, dlatego stanowi najlepszą alternatywę dla innych produktów, czasami w niższej cenie. Wiąże się to jednak z dość słabą jakością, czego o masie Fiber Plast nie można powiedzieć. Dowodem na to jest przede wszystkim szeroka gama zastosowań oraz pozytywne opinie odnośnie produktu, wystarczy zapoznać się z nimi na forach internetowych. Zamówienie można złożyć bezpośrednio u producenta lub dystrybutora, niezależnie od miejsca zakupu, z pewnością otrzymuje się wysoką jakość w stosownej cenie.