Dom, który nie potrzebuje zgody na budowę to świetne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują w pełni wyposażonego i komfortowego domku, który można umieścić na własnym obszarze. Taki domek doskonale sprawdzi się w wakacje, urlop czy wolne chwile na łonie natury.

Domki z kontenera

Ci, którzy poszukują niezbyt kosztownego i dobrze wyposażonego domku wybierają kontenery mieszkalne, ponieważ postawienie ich na własnej działce jest możliwe bez jakichkolwiek pozwoleń na budowę. Taki domek może stanąć na działce budowlanej bądź rolnej. Jednak w przypadku działki rolnej wymagane są odpowiednie pozwolenia, które wymają poświęcenia na to nieco więcej czasu. Domki te zwykle charakteryzują się ciekawym i nietuzinkowym wyglądem, ich wyposażenie jest dopasowane do osobistych potrzeb i preferencji. Na elewację składa się odporna warstwa izolacyjna, która zapobiega przed dostaniem się do niego powietrza z zewnątrz. Są one dźwiękoszczelne, co zapewnia nieprzedostawanie się hałasów z sąsiedztwa, co pozwala na spokojny relaks w wybranym przez siebie momencie. Takie domki są przeróżnych rozmiarów, są one zależne od potrzeb kupujących oraz liczby osób, które chcemy w nim pomieścić.

Dom bez pozwolenia na budowę

Wyposażenie domku

Środek domku podzielony jest na kilka sfer. Najczęściej kuchnia współwystępuje z jadalnią i salonem, jest ona z reguły we wszystkie niezbędne do życia sprzęty AGD i RTV, które spotykane są niemalże w każdym domu. W takich domkach występuje możliwość przyłączenia instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej, co pozwala na korzystanie z obiektu przez cały rok. Występuje także możliwość instalacji kominkowej, która pozwala na montaż kominku oraz klimatyzacji, która świetnie sprawdzi się w letnie upały. Na rynku występuje szeroka gama rozwiązań, co pozwoli wybrać każdemu coś dla siebie pod kątem własnych potrzeb i preferencji. Przygotowany dom jest dostarczany na konkretną działkę. Dodatkowo występuje możliwość montażu tarasu zewnętrznego z markizą. Czas produkcji takiego domku nie przekracza 30 dni od dokonania zakupu. Zakupu domku można dokonać przez cały rok.