Jeżeli w najbliższym czasie planujemy remont mieszkania to powinniśmy się przedtem dowiedzieć, w jaki sposób najlepiej się do niego przygotować. Warto np. odpowiednio wcześniej poszukać sprawdzonej ekipy budowlanej. Często zdarza się tak, że najlepsi fachowcy mają zarezerwowane terminy na długi okres czasu do przodu.

Co warto wiedzieć o przygotowaniach do remontu mieszkania.

Remont mieszkania to nie tylko duże przedsięwzięcie finansowe, ale również spore wyzwanie organizacyjne. Aby remont przebiegał sprawnie należy się wcześniej do niego odpowiednio przygotować. Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby na czas remontu dzieci oraz osoby cierpiące na alergię przeniosły się do rodziny. Najlepszymi porami na wykonanie remontu są wiosna i lato, ponieważ podczas cieplejszych miesięcy można często wietrzyć pomieszczenia. Przed zakupem materiałów warto porównać ich ceny w kilku sklepach (w dobie Internetu jest to proste zadanie) i wybrać te najkorzystniejsze. Nie oszczędzajmy jednak na jakości materiałów. Należy pamiętać o tym, że wiele niezbędnych podczas remontu towarów budowlanych trzeba zamawiać z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto zakupić nieco większą ilość niektórych materiałów np.: paneli czy glazury, ponieważ lepiej zwrócić do sklepu pozostałe paczki, niż kupować w późniejszym czasie towar z nowej serii.

Jak przygotować się do remontu mieszkania?

Jak zabezpieczyć pomieszczenia?

Pomieszczenia, w których będzie przeprowadzany remont należy skutecznie zabezpieczyć. Na pewno warto wyposażyć się w folie malarskie, specjalne worki na gruz oraz plandeki na podłogi. Należy również pomyśleć o zakupie worków i filtru do odkurzacza, bowiem jest to urządzenie, które przyda się nam zarówno w trakcie remontu, jak i po zakończeniu prac. Bardzo ważne jest właściwe zabezpieczenie pozostających w domu mebli, sprzętu RTV i AGD oraz okien, podług i oświetlenia.  Taśmy papierowe przydadzą się do oklejania ram okien i mebli. Przed malowaniem i tapetowaniem warto również okleić gniazdka. Przed rozpoczęciem remontu należy zdjąć wiszące lampy, kinkiety i żyrandole.