Zakup  mieszkania to poważna i kosztowna inwestycja. Dlatego warto dobrze poszukać, żeby później nie żałować swojej decyzji. Najgorszym doradcą jest pośpiech. Absolutnie nie kieruj się tylko emocjami. Podejdź spokojnie do każdej oferty.

Jakie są największe zalety mieszkań na rynku pierwotnym?

Przede wszystkim, masz większą swobodę w aranżacji wnętrz. Możesz sam zadecydować, jak ma wyglądać Twoje przyszłe mieszkanie. Aleja 29 mieszkania - nowoczesne, eleganckie i funkcjonalne miejsce dla Ciebie. 

Najczęściej nowe osiedla są świetnie skomunikowane. Znajdują się w dobrej lokalizacji. Wybierając mieszkanie, zwróć uwagę na to, czy będzie się mieścić  blisko Twojego miejsca pracy. Jeśli tak, nie będziesz musiał codziennie marnować dużo czasu na dojazdy do i z pracy. Sprawdź, jak wygląda pobliska infrastruktura. Czy w pobliżu znajduje się żłobek, przedszkole i szkoła? Ile czasu zajmie Ci dotarcie do najbliższego supermarketu? Jak daleko znajduje się szpital, przychodnia i restauracja? Gdzie znajduje się najbliższy przystanek autobusowy, tramwajowy lub stacja PKP?

Ponadto nowoczesne mieszkania generują niższe koszty utrzymania. Nowe bloki i apartamenty są wyposażone w szybkie i wygodne windy. Deweloperzy zwracają również dużą uwagę na wykończenie klatki schodowej. Sprawdź, czy do każdego mieszkania przydzielone jest miejsce parkingowe i komórka lokatorska.

Na co warto zwrócić uwagę, szukając mieszkania?

Zdolność kredytowa

Zanim zaczniesz szukać mieszkania, sprawdź najpierw, jak wygląda Twoja zdolność kredytowa. Wielu osób nie stać na zakup mieszkania za gotówkę. Dlatego muszą brać kredyt hipoteczny. Aby wstępnie sprawdzić swoją zdolność, możesz skorzystać z internetowego kalkulatora zdolności kredytowej. Dzięki temu będziesz wiedział, na jaką nieruchomość rzeczywiście Cię stać. W ten sposób unikniesz bolesnych rozczarowań. Zastanów się, czy chcesz wybrać mieszkanie w wysokim standardzie w atrakcyjnej cenie, ale oddalonej od centrum i pracy. Wiele osób woli mieszkanie w gorszym standardzie, ale lepszej lokalizacji. 

Na co warto zwrócić uwagę, szukając mieszkania?

Oferta dewelopera

Deweloperzy walczą o klientów. Dlatego proponują im bardzo ciekawe rozwiązania. Nowoczesne bloki i apartamenty powstają często przy parku. W dużych polskich miastach możesz łatwo znaleźć mieszkanie z atrakcyjnym widokiem na park lub panoramę miasta. Na nowych osiedlach standardem jest już całodobowy monitoring i plac zabaw dla dzieci. Coraz częściej powstają na nich też siłownie i boiska. 

Na luksusowych osiedlach mieszkańcy mogą skorzystać z osiedlowego lobby, studia fitness i chillout room.

Wiele osób decyduje się na zakup mieszkania, zanim budowa ruszy na dobre. Wówczas podstawą współpracy z deweloperem jest zaufanie. Bez względu na to, na jakim aktualnie etapie znajduje się budowa, koniecznie ją odwiedź. Zobacz, czy lokalizacja i otoczenie rzeczywiście Ci odpowiada. Wcale nie musisz być budowlańcem, aby stwierdzić, czy deweloper dobrze sobie poradził z poprzednimi inwestycjami. Wygospodaruj sobie trochę czasu i zobacz, jak wygląda osiedla wybudowane już przez daną firmę deweloperską. Poproś mieszkańców o opinie. Jeśli wstydzisz się podejść i zapytać, zawsze możesz skorzystać z mediów społecznościowych.