Decydując się na remont mieszkania, sporo uwagi należy poświęcić łazience. Jest to bardzo ważne pomieszczenie, które powinno być ładnie wykończone oraz w pełni funkcjonalne. Ogromny wybór materiałów, sanitariów oraz dekoracji pozwala obecnie stworzyć pomieszczenie, z którego korzystanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Jakie rozwiązania powinny znaleźć się w nowoczesnych łazienkach?

Nowoczesne łazienki – wygodna wanna czy minimalistyczny prysznic?

Jeszcze kilkanaście lat temu w polskich łazienkach niepodzielnie królowały wanny. Dziś sytuacja uległa diametralnemu przeobrażeniu i wanny coraz częściej ustępują miejsca wygodniejszym od nich prysznicom. Nie każdy z nas dysponuje bowiem tak dużą łazienką, w której można zmieścić oba te rozwiązania. Wybór jednego z nich jest więc konieczny, aby łazienka nie stała się zbyt ciasna i przeładowana. Na co warto się zdecydować – wannę czy prysznic?

Wanna jest bardziej praktyczna od prysznica, gdyż pozwala zarówno na wzięcie szybkiej kąpieli, jak i długie wylegiwanie się w pianie. Nie powinny więc z niej rezygnować osoby, które kochają wieczorny relaks w ciepłej, pełnej bąbelków wodzie. Warto także pamiętać o tym, że wannę łatwiej czyścić niż prysznic, co docenią ci użytkownicy, którzy lubią przebywać w schludnych pomieszczeniach, ale nie chcą poświęcać zbyt dużo energii na dbanie o porządek.

Prysznic z kolei świetnie sprawdzi się w niewielkich łazienkach z ograniczoną przestrzenią. Instalacja prysznica wymaga bowiem mniej miejsca niż montaż wanny oraz zabiera zdecydowanie mniej wolnej przestrzeni. Prysznic będzie również dobrym rozwiązaniem dla osób, które preferują szybką kąpiel i na co dzień nie tracą czasu na wylegiwanie się w wodzie.

Nowoczesne i funkcjonalne łazienki dla wymagających. W co je wyposażyć?

Miska WC wisząca czy stojąca? Która będzie lepsza do nowoczesnej łazienki?

Nowoczesne łazienki to pomieszczenia, w których stawia się głównie na estetykę i minimalizm. Nic więc w tym dziwnego, że najczęściej wybieranym do nich rozwiązaniem są miski WC wiszące, które prezentują się schludnie i nowocześnie. Spłuczka umieszczona jest w stelażu podtynkowym, a jedynym widocznym na zewnątrz jej elementem jest elegancki przycisk do spłukiwania wody. Szeroki wybór kształtów i form misek WC pozwala na ich idealne dopasowanie do wystroju każdej łazienki.

Miska WC wisząca nie może zostać jednak zainstalowana w każdej łazience. Zwłaszcza posiadacze starszych domów oraz mieszkań w blokach mogą mieć problemy z jej montażem. W takiej sytuacji warto wybrać klasyczną miskę stojącą, która obecnie wraca do łask. Nowoczesne miski stojące są projektowane w zgodzie z najnowszymi trendami, co daje możliwość ich użycia także w nowocześnie urządzonych łazienkach.

Praktycznym dodatkiem, z którego mogą skorzystać posiadacze nieco większych łazienek jest także bidet. Wyposażone w niego nowoczesne łazienki pozwolą na wygodniejsze dbanie o codzienną higienę intymną bez konieczności każdorazowego korzystania z wanny lub prysznica. Ze względu na sposób jego montażu, bidet będzie tworzył zgraną parę zwłaszcza z wiszącą miską WC, powinien więc posiadać taki sam kolor oraz kształt, co wybrany przez nas sedes.