W nowoczesnych domach i biurowcach coraz częściej montuje się szklane drzwi. Wspaniale pasują do minimalistycznych wnętrz. Są ładne, modne i funkcjonalne.

Czy warto zamontować szklane drzwi w domu?

Szklane drzwi ładnie się prezentują. Są oryginalne i skutecznie przyciągają uwagę. Produkowane są z hartowanego szkła. Wyróżniają się wysokością odpornością na uszkodzenia mechaniczne i uderzenia. Są całkowicie bezpieczne. Jeśli już się rozbiją na to małe fragmenty, a nie duże odłamki. Rozjaśniają wnętrze i optycznie je powiększają. Doskonale radzą sobie z dużą wilgotnością. 

Dostępne są następujące rodzaje szkła: przejrzyste, matowe, metaliczne i piaskowane. Szklane drzwi są często montowane w niewielkich łazienkach, aneksach kuchennych, spiżarniach i schowkach. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Możemy wybrać model przesuwny, który zaoszczędzi sporo miejsca. 

Szklane drzwi mają jednak pewne wady. Nawet jeśli zamontujesz bielone drzwi, cienie osób przebywających w pomieszczeniu będą widoczne dla postronnych. Dlatego niektórzy skarżą się na brak prywatności. Taki typ drzwi nie zapewnia też tak dobrej izolacji akustyczny jak drewniany odpowiednik. Dlatego nie montuj ich w pokojach, w których chcesz odpocząć. Odciski palców i plamy są doskonale widoczne. Na szczęście szklane drzwi można wyczyścić szybko i bez problemu. Na koniec musisz pamiętać, że są droższe niż modele wykonane z innych materiałów.

Czy warto zamontować szklane drzwi w biurze?

Projektując biuro, warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor ścian, meble i podłogę, ale również na drzwi. Wpływają w dużym stopniu na wygląd i funkcjonalność pomieszczeń biurowych. Dzięki nim żaden pracownik nie czuje się odizolowany. Montując przesuwany model, można zaoszczędzić sporo miejsca. Szklane drzwi pozwalają optycznie połączyć kilka pokoi. 

Ponadto dobrze przepuszczają światło. Dlatego wnętrza stają się jaśniejsze i bardziej przestronne. Można na nich umieścić logo firmy. W nowoczesnych biurach świetnie prezentują się szare, srebrne, białe i czarne drzwi. W tradycyjnym wnętrzu lepiej natomiast wygląda brązowy model. Jeśli w pomieszczeniu dominują intensywne, nasycone kolory, warto zdecydować się na barwione szkło. Jeśli chcesz zamontować takie drzwi do sali konferencyjnej, możesz zmniejszyć ich przejrzystość do absolutnego minimum.

 Jakie klamki wybrać do szklanych drzwi?

Jakie klamki wybrać do szklanych drzwi?

Do szklanych drzwi doskonale pasują klamki ze stali nierdzewnej. Są smukłe i mają błyszczące wykończenie. Do takich drzwi możesz też dobrać klamki aluminiowe. Zwróć uwagę na to, czy klamka wyposażona jest we wkładkę amortyzującą. 

Zestawienie szkła ze stalą nierdzewną lub aluminium wygląda bardzo elegancko. Sprawdzi się idealnie zarówno w małym, jak i dużym wnętrzu.  Klamka powinna być nie tylko ładna, ale też funkcjonalna. Wybór jest ogromny. Dlatego na pewno znajdziesz idealny model. Pamiętaj, by dopasować ją do drzwi. Wtedy nie zaburzysz wystroju całego wnętrza. 

Jeśli drzwi będą często otwierane i zamykane, zamiast klamki, możesz wybrać uchwyt. Jest wygodny, wytrzymały i elegancki.