Kupując używane mieszkanie, zawsze występuje ryzyko, że może być ono w złym stanie. Nieważne jest ile zapłaciłeś za nie, nie możesz mieć pewności, że nie okaże się skarbonką z powodu konieczności wymiany rur lub innych instalacji. To samo dotyczy mieszkania, z zaznaczeniem, że jest ono do remontu. Wówczas od razu nastawiasz się na konkretne kroki i już oczami wyobraźni widzisz jak pięknie może tam być. Nie jest to jednak wcale takie oczywiste, gdyż jak się okazuje, remont to wcale nie taka prosta sprawa. Co więcej bez dobrego planu może szybko okazać się skarbonką bez dna.

W remoncie nie ma miejsca na spontaniczność i nieprzemyślane ruchy. Jeśli okaże się, że zapomniałeś o czymś podstawowym, to możliwe, że trzeba będzie zdzierać znów wszystko by się do tego dostać. Najbezpieczniej jest wezwać fachowca takiego jak ekipa budowlana lub dekorator wnętrz, jednak jeśli nie chcesz tego robić, to warto byś dokładnie zaplanował każdy krok planowanego remontu.

Jaki jest pierwszy krok do wymarzonego mieszkania?

Okazuje się, że najważniejsze jest to co najbardziej podstawowe. Należy bowiem sprawdzić dokładnie stan ścian, sufitu i podłogi. Czasem okazuje się ze należy coś wymienić, podmurować lub całkiem zburzyć. To są właśnie kroki, które trzeba podjąć na samym początku.

Od czego zacząć remont?

Następnie w grę wchodzą wszystkie instalacje. Od elektrycznych, po ciepłownicze, wodne i gazowe. Musisz mieć pewność, ze twój dom nie zagraża Ci w żaden sposób, a jego wszelkie instalacje nie stwarzają zagrożenia. Dla bezpieczeństwa, niektóre elementy warto wymienić, niż pozostawiać w ścianach w podejrzanym stanie. Zaraz po tym kroku, można wymieniać okna i grzejniki. Później warto podjąć się wygładzenia i przygotowania sufitu i ścian do dalszych działań, a posadzkę poddać dokładnej renowacji.

Kolejną ważną rzeczą jest doprowadzić do końca surowy stan pomieszczeń. Wówczas zaczynamy od działań na suficie, później ścian i na samym końcu podłogę. Następnie po kolei można meblować pomieszczenia i dodawać takie rzeczy jak karnisze, klamki, żyrandole. To wszystko sprawi, ze dom będzie gotowy do zamieszkania i będzie w świetnym stanie przez długie lata.