Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Ładnie i przemyślanie urządzona sprawia, że wykonywanie codziennych czynności higienicznych staje się prawdziwą przyjemnością. Najważniejszym wyposażeniem każdej łazienki są meble, które powinny być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim trwałe i funkcjonalne. Jakie meble łazienkowe wybrać do nowoczesnego pokoju kąpielowego?

Meble łazienkowe i materiał ich wykonania

Meble łazienkowe na co dzień narażone są na stały kontakt z wilgocią oraz zmienne temperatury. Powinny być więc wykonane z trwałych oraz odpornych na podwyższoną wilgotność powietrza materiałów. Odpowiednio zabezpieczone meble będą prezentowały się ładnie i estetycznie przez cały okres ich użytkowania oraz posłużą nam przez wiele kolejnych lat. Warto zwrócić także uwagę na okucia mebli, które powinny być zrobione z materiałów odpornych na rdzewienie.

Dobrej jakości meble łazienkowe możemy zamówić w zakładzie stolarskim lub kupić już gotowe w zestawach lub pojedynczo. Ta druga opcja będzie dobrym wyborem dla osób, które przed zakupem chcą obejrzeć wybrane przez siebie meble na żywo, ocenić ich funkcjonalność oraz wyobrazić sobie efekt finalny, czyli to, jak konkretne zestawy mebli będą prezentowały się w ich łazience.

Meble łazienkowe najbardziej opłaca się kupować w gotowych kompletach, w przypadku których mamy możliwość wyboru poszczególnych elementów wchodzących w ich skład. Pozwala to na stworzenie kompletnego wystroju łazienki oraz dopasowanie ilości mebli do naszych potrzeb oraz rozmiarów pomieszczenia.

Urządzamy funkcjonalną łazienkę! Jakie meble łazienkowe wybrać?

Jakie meble łazienkowe powinny znaleźć się w każdym pokoju kąpielowym?

Kompletując wyposażenie swojej łazienki warto uwzględnić podstawowe meble łazienkowe, które powinny znaleźć się w każdym domu. Przed przystąpieniem do ich wyboru należy dokładnie zmierzyć łazienkę oraz rozplanować rozmieszczenie poszczególnych mebli.

Pierwszym meblem łazienkowym, który powinien znaleźć się w każdej dobrze wyposażonej łazience jest szafka pod umywalkę. Jej zadaniem jest ukrycie przyłączy umywalki, ale mebel ten doskonale sprawdza się także do przechowywania środków czystości, proszku do prania oraz innych akcesoriów służących do utrzymania łazienki w czystości i higienie.

Kolejnym meblem, który powinien znaleźć się w pokoju kąpielowym jest wisząca szafka przeznaczona z reguły do przechowywania kosmetyków. Dobrym rozwiązaniem w przypadku niewielkich łazienek jest wybór szafki, w której drzwiczkach znajdują się lustra. Pomogą one rozjaśnić pomieszczenie oraz optycznie je powiększyć. Taka szafka umieszczona nad zlewem ułatwi także wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Do przechowywania ręczników, kosmetyków oraz akcesoriów łazienkowych doskonale nadają się wysokie szafki, które mogą zostać zawieszone bezpośrednio na wolnej ścianie. Oferują dużą pojemność oraz wygodny dostęp do ich zawartości, co pozwala na komfortowe korzystanie z zasobów łazienki oraz utrzymanie w niej porządku. Wiszące meble łazienkowe mogą być otwierane na różne sposoby oraz być wyposażone w mniejsze szuflady, które idealnie sprawdzą się do przechowywania w ich wnętrzu drobnych przedmiotów.