Osuszanie budynków to ważny proces na drodze przywracania budynkowi użyteczności, a jego użytkownikom komfortu. Czy możliwe jest osuszanie budynku samodzielnie? Czym osuszyć budynek, aby efekt utrzymał się na dłużej? Dowiedz się więcej o osuszaniu budynków!

Czym osusza się budynki?

Osuszanie budynków powinno być wykonane przez profesjonalistów. Dlaczego? Ponieważ mają oni specjalistyczną wiedzę, a także wieloletnie doświadczenie w branży i będą w stanie wykonać osuszanie poprawnie. Czego fachowcy używają do suszenia budynków mieszkalnych i gospodarczych?

Firma SUEZ, która specjalizuje się w sprzedaży izolacji budowlanych, oferuje m.in. tynki renowacyjne, szybkie uszczelniacze, klamry do iniekcji, masy do uszczelniania krystalicznego, izolacje typu ciężkiego tworzące grubowarstwową powłokę bitumiczną czy materiały do punktowego uszczelniania. 

To jednak nie wszystko, co SUEZ ma w swojej ofercie. Znajdziesz w niej również izolacje mineralne: elastyczne masy uszczelniające, szlamy sztywne oraz szlamy elastyczne, mineralno-bitumiczne masy uszczelniające, różnego rodzaju materiały odporne na siarczany czy kwasy oraz masy uszczelniające do wytworzenia powłoki.

Jakie budynki można osuszyć?

Jeśli zastanawiasz się, czy Twój budynek kwalifikuje się do osuszania, czas na rozwianie wątpliwości. Osuszaniu może być poddany każda budowla, bez względu na to, czy przeznaczona jest do zamieszkania, czy stanowi zabudowania gospodarcze. Co więcej, osuszanie budynków dotyczy również piwnic! Jeśli w wyniku powodzi bądź awarii sieci wodociągowej została ona zalana, możesz przywrócić wnętrzu świeżość, a materiałom użytym podczas budowy pomieszczenia - właściwości.

Szukasz sprawdzonych technologii izolacyjnych? Skontaktuj się ze specjalistami SUEZ i wybierz rozwiązanie, które przywróci Twojemu budynkowi blask.

Osuszanie budynków. Jak skutecznie osuszyć piwnicę?

Zamiast osuszać, izoluj!

Mimo że każdy może skorzystać z możliwości osuszania budynków, nie warto skupiać się wyłącznie na tej opcji. Jeśli dopiero stawiasz dom, postaw na jego izolację. Dzięki zabezpieczeniu fundamentu domu i jego ławy przed szkodliwym działaniem wilgoci, a także innych czynników zewnętrznych sprawisz, że osuszanie budynków będzie zbędne.

Dobrze przeprowadzona izolacja budynków (zarówno pozioma, jak i pionowa) da poczucie bezpieczeństwa, a także komfort użytkowania powierzchni domowej czy gospodarczej. Nie będziesz musiał martwić się wilgocią przedostającą się z gruntu do ścian budynku. Izolacją dodatkowo sprawisz, że ściana domu nie będzie stanowiła jednego elementu z ławą, co zapobiegnie pękaniu betonowych elementów podczas osiadania budynku.

Jeśli jednak Twój budynek wymaga osuszenia, nie zwlekaj. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które przywrócą w budynku świeżość. Skorzystaj z pomocy specjalistów i wybierz najlepszą technologię izolacyjną. Pozbądź się na zawsze wilgoci i grzybów, które niekorzystnie wpływają nie tylko na wygląd ścian i ich strukturę, ale przede wszystkim na zdrowie użytkowników zaniedbanych i zniszczonych pomieszczeń.