Integracja systemu ERP z platformą sprzedażową lub innego rodzaju oprogramowaniem znacząco usprawnia działanie każdego z nich. Aby wykonać skuteczną integrację, niezbędne jest wykorzystanie profesjonalnych narzędzi. Jednym z nich jest BaseLinker.

Co to jest BaseLinker?

BaseLinker to nowoczesne oprogramowanie służące do integracji różnych platform e-commerce oraz automatyzacji procesów biznesowych. Proces integracji pozwala na przenoszenie zamówień z platformy sprzedażowej do systemu ERP. Zapewnia również dodatkowe funkcjonalności, takie jak m.in. przesyłanie faktur, mapowanie płatności, parowanie towarów, synchronizację opisów i cen produktów oraz wiele innych zadań. Praktyczne narzędzie umożliwia znaczące rozszerzenie funkcjonalności systemu, a także dostosowanie go do zmieniających się potrzeb firmy.

Rozwiązanie umożliwia płynną komunikację pomiędzy oprogramowaniem ERP a platformą sprzedażową. Obejmuje ona różne obszary i działy, m.in. płatności, zamówień, magazynu oraz towarów. Integrator pozwala na proste kontrolowanie cen i stanów magazynowych. Skorzystanie z innowacyjnego rozwiązania służy zautomatyzowaniu większości procesów w firmie, przyspieszeniu i ułatwieniu pracy, a także scaleniu danych z różnych platform handlowych.

Integracja BaseLinker-Enova

Integrator pozwala na połączenie różnych systemów, np. na linii BaseLinker-Enova czy BaseLinker-Optima. Same narzędzia Enova365 i Optima umożliwiają komunikację oprogramowania ERP z platformą BaseLinker, do której spływają bieżące informacje i dane z obsługiwanych w niej sklepów. Dzięki zastosowaniu dodatku automatyzującego aplikacja działa w tle, a poszczególne operacje są realizowane w oparciu o określony wcześniej harmonogram. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość samodzielnego zaplanowania szczegółowego planu z dokładnością do konkretnych dni, tygodni bądź miesięcy.

   Profesjonalna integracja systemów ERP poprzez BaseLinker

Integracja z Allegro

Wielu przedsiębiorców wykorzystuje Allegro jako jeden z wielu lub główny kanał sprzedażowy w sieci. Portal ten jest specyficzną platformą, która bardzo rzadko pozwala na bezpośrednią integrację z systemem ERP. Efekt połączenia można jednak osiągnąć w inny sposób. W przypadku systemu Comarch Optima możliwa jest integracja za pomocą Comarch e-Sklep lub BaseLinkera. Jeśli chodzi natomiast o oprogramowanie enova, to jego połączenie z Allegro wymaga zastosowania rozwiązań pośrednich, czyli właśnie platformy baselinker enova.

Integracja wielu kanałów sprzedaży w sieci

Mnóstwo przedsiębiorstw wykorzystuje wiele kanałów sprzedaży internetowej. Proces integracji tych narzędzi nie jest prosty, a znalezienie integratora, który szybko i skutecznie obsłuży wszystkie używane e-sklepy, wydaje się bardzo trudny, a często wręcz niemożliwy. Dlatego w takim przypadku warto zastosować rozwiązanie pośrednie - specjalną platformę pozwalającą na zarządzanie wszystkimi kanałami sprzedaży w jednym miejscu, którą można następnie zintegrować z systemem ERP. Na takiej zasadzie funkcjonują integratory oferowane przez firmę Polkas z platformą BaseLinker. Profesjonalne narzędzia dają możliwość połączenia BaseLinkera z OpenCart, PrestaShop albo Subiekt.